Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Zamek w Baranowie Sandomierskim zaprasza


Serdecznie zapraszamy do XVI - wiecznego Zamku. Nasz obiekt to *** Hotel, oferujący pełną gamę usług hotelowych i gastronomicznych na najwyższym poziomie. Obiekt posiada doskonałe warunki do organizacji konferencji, uroczystych bankietów i imprez okolicznościowych.

Do państwa dyspozycji pozostają:

 • Ponad 60 miejsc w pokojach jedno i dwuosobowych oraz stylowo urządzonych apartamentach zamkowych (wszystkie pokoje w Hotelu i Zamku posiadają TV SAT, telefon, łazienki w apartamentach wyposażono w urządzenia do hydromasażu - jacuzzi)
 • Restauracja Magnacka w historycznych wnętrzach Zamku z miejscami konsumpcyjnymi dla 140 osób

 • Sale biesiadne w staropolskiej aranżacji

 • Muzeum wnętrz historycznych, atrakcyjne wystawy czasowe

 • Nocny Klub "Labirynt" w podziemiach Hotelu Zamkowego

 • Studio odnowy biologicznej

 • Wypożyczalnia rowerów

 • Bezpieczny parking


Dodatkowo, aby urozmaicić pobyt przebywających u nas Gości, proponujemy szereg atrakcji oraz imprez wypoczynkowych, rekreacyjnych i turystycznych (cyklicznych lub na zamówienie), m.in.:

 • Staropolskie biesiady

  Uczty, na których nie zabraknie specjałów dla kuchni staropolskiej, a więc np. prawdziwego żuru w chlebie, żeberek z kaszą gryczaną i skwarkami, łazanek z kapustą i mięsem, smalcu ze skwarkami i kiszonymi ogórkami, w towarzystwie nektaru o barwie bursztynu, grzanego napoju Bogów, miodu pitnego, itp. Szczególną wagę przywiązujemy także do wystroju wnętrza i stołów, jak również podtrzymania dobrej atmosfery. Podczas biesiadowania przygrywa kapela biesiadna, wciągająca Gości w zabawę (cyklicznie w czwartki lub w innym terminie na wcześniejsze zamówienie).

 • Pokazy walk rycerskich i rycerskie turnieje łucznicze

  Widowisko połączone z pokazami fechtunku, tortur, strojów szlacheckich, jak również konkursami i nauką szermierki rycerskiej (pokazy co czwartek przy okazji biesiady lub na zamówienie w innym terminie).

 • Pokazy tańców dawnych

  Zespół wykonuje tańce w przepięknych strojach z epoki renesansu i baroku, ucząc jednocześnie widzów podstawowych kroków tanecznych (pokazy i nauka na zamówienie).

 • Zwyczaje i obrzędy ludowe

  Goście pod kierunkiem artystów amatorów z regionalnych zespołów folklorystycznych samodzielnie uczestniczą w produkcji masła metodą naszych prababek, uczą się wyszywać, haftować i dziergać koronki, a będąc na pobytach świątecznych mogą zapoznawać się ze zwyczajami charakterystycznymi dla ich specyfiki, i tak np. podczas świąt wielkanocnych mogą wspólnie malować i ozdabiać pisanki wielkanocne, przygotowywać święconki i święcić je w zamkowej kaplicy, uczestniczyć w dawnej tradycji "lanego poniedziałku", itp.


 • Przejażdżki rowerowe

  Okolica stanowi atrakcyjne tło plenerów fotograficznych i malarskich (baranowski Zamek dysponuje własną wypożyczalnią rowerów).

 • Przejażdżki po parku i okolicy

  Przejazdy bryczką w sezonie letnim lub saniami w okresie zimowym (tylko na wcześniejsze zamówienie).

 • Poszukiwanie skarbów ukrytych na terenie Zamku

  Zabawa polegająca na odnajdywaniu kolejnych punktów prowadzących do odnalezienia skarbu ukrytego na terenie Zamku lub parku i wykonywaniu zadań pomagających w jego szybszym znalezieniu.

 • Weekendy z grillowaniem

  W każdy weekend lata, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w ogródkach zamkowych stoją rozstawione olbrzymie ruszty, gdzie zamkowi kucharze serwują dania prosto z grilla.

 • Wędkowanie

  Goście Hotelowi mają możliwość łowienia ryb w parkowym zarybionym stawie, cała zabawa połączona jest z zawodami na najlepszego Zamkowego Rybaka oraz z grillowaniem późniejszą ucztą złowionych trofeów nad zamkowym stawem (rywalizacje rodzinne - sprzęt własny).

 • Zabawy sprawnościowe

  Znajdzie się też coś dla spragnionych mocniejszych wrażeń i dobrej kondycji fizycznej. Organizujemy różne zabawy sprawnościowe, slalomy, zawody połączone z pokonywaniem specjalnie przygotowanego w zamkowym parku rowerowego toru przeszkód i pułapek, dodatkowo także zabawę w paintball (na wcześniejsze zamówienie).

 • Specjalna wkładka do karty menu dla wyrafinowanych Smakoszy

  Proponujemy Państwu 3 rodzaje uczt: królewską, magnacką lub chłopską. I nie byłoby tu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie tylko konsumpcja jest charakterystyczna dla nazwy wybranej uczty, ale cały rytuał jej podawania, wystrój wnętrza, ubiór zarówno Gości jak i obsługujących, a także miejsce jej spożywania są charakterystyczne dla każdego rodzaju. Dodatkowo każda osoba korzystająca z naszej oferty specjalnej otrzymuje od nas w upominku swoje pamiątkowe zdjęcie z uczty w "złotej" ramce.


 • Muzeum wnętrz historycznych

  Stałą ekspozycją są piękne odrestaurowane wnętrza zamkowe na I piętrze: ciąg Salonów Gościnnych, Sala Portretowa, Galeria Tylmanowska, Sala Bankietowa.
  Na parterze Zamku w Salach Historycznych organizowane są wystawy czasowe, będące dodatkowym magnesem dla zwiedzających.

 • Ekspozycje „Skarby ziemi”

  W podziemiu baranowskiego zamku istnieje muzeum, które nosi nazwę „Skarby ziemi”. Składa się ono z trzech sekwencji tematycznych: historii tarnobrzeskiego zagłębia siarkowego, części archeologicznej i wystaw o charakterze czasowym. Można zobaczyć wszystko to, co wydobywa się z ziemi bądź jest pochodną kopalni.

  Motto naszego kompleksu to: Amicis Qualibet Hora... co oznacza Przyjaciołom każda chwila sprzyja...

  Adres:
  ul. Zamkowa 20
  39-450 Baranów Sandomierski
  Kontakt:
  tel. (015) 811 80 39, 811 80 40
  fax. (015) 811 80 39 wew. 101
  e-mail:hotel.zamkowy@baranow.arp.com.pl
  www.baranow.com.pl


 • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16