Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Wyróżnienia Polskiego Klubu Biznesu za rok 2001

I przedsiębiorczy, i odważni


Projektantka mody Teresa Rosati i właściciel sieci Hotel 500 Józef Wojciechowski to laureaci nagrody Biznesmana Roku, tytułu premiującego indywidualne osiągnięcia w biznesie w 2001 r. Józef Wojciechowki otrzymał ten tytuł za osobiste osiągnięcia w rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Polski Klub Biznesu przyznał także tytuły Firma Roku 2001.

Na tegorocznej liście Firm Roku znalazły się przedsiębiorstwa reprezentujące różne dziedziny gospodarki. Łączy je - jak stwierdził prezes Polskiego Klubu Biznesu, Ryszard Konwerski - skuteczność działania, przedsiębiorczość, odwaga, a także starania o tworzenie nowych miejsc pracy.

Od lewej: Józef Wojciechowski, Albin Byra, Roman Budzyński

Polski Klub Biznesu przyznał Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada tytuł Firmy Roku 2001 za konsekwentne budowanie sieci turystycznej o międzynarodowym zasięgu. Jako jedyna polska firma uzyskała obowiązujące w krajach UE koncesje na prowadzenie działalności turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Sieć hotelowa Gromady składa się z 19 hoteli, głównie trzygwiazdkowych, w tym dwóch za granicą, w Berlinie i Kapsztadzie.

Tytuł Firma Roku 2001 otrzymał również Elektrim-Volt SA, Europejski Fundusz Hipoteczny i Art Metal-Łapino. Wśród wyróżnionych firmy znalazła się także wytwórnia soków Dr Witt S.A. za osiągnięcia w produkcji soków owocowych i stworzenie dobrej polskiej marki.

Tytuł Debiut w Biznesie 2001 otrzymał ParkHotel Vienna w Bielsku-Białej za odwagę w inwestowaniu i nawiązanie do najlepszej tradycji hotelarstwa europejskiego.


Sylwetki zwycięzców:

Józef Wojciechowski jest właścicielem sieci Hotel 500 i firmy dewelopersko-budowlanej J.W. Construction (której zyski netto za rok 2001 oblicza się na 37 mln złotych).
Do tej pory Wojciechowski wybudował hotele w Zegrzu, Strykowie i Tarnowie Podgórnym. Największą inwestycją będzie Królewski Port Żerań, w którym powstanie 4-gwiazdkowy hotel na 700 miejsc, podziemne centrum handlowe, aqua park i centrum kongresowe.
Warto dodać, że sieć Hotel 500 z roku poprzednim również otrzymała nagrodę PKB za wdrożenie modułowej technologii budowy hoteli. Polega to na składaniu w fabryce w Mielcu modułów o wymiarach 14x4 m, czyli dwóch pokojów z łazienką. Moduły te są później łączone w cały obiekt.

Gromada to największa firma turystyczna z wyłącznym udziałem kapitału polskiego. Posiada 19 hoteli (2 z nich za granicą), 3 ośrodki wypoczynkowe. Łącznie stanowi to sumę 5000 miejsc noclegowych. Najnowszą inwestycją Gromady była budowa Centrum Kongresowo-Wystawienniczego w Warszawie przy ul. 17 Stycznia oraz hotelu przy ul. Powstańców Śląskich.

ParkHotel Vienna został wybudowany na przełomie 2000 i 2001 roku. Czterogwiazdkowy hotel łączy nowoczesność z XIX-wieczną architekturą. W przyszłości planowana jest budowa basenu i kompleksu rekreacyjnego oraz kasyna do gry w sąsiednim pałacu.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16