Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Polacy częściej wybierają noclegi w hotelach


Według raportu firmy analitycznej STR Global, w minionym roku wskaźnik wykorzystania pokoi w Polsce wzrósł o 7,6% w porównaniu z rokiem poprzednim. W krajach Europy Środkowo-Wschodniej wzrost ten plasuje się na poziomie 6,3%. W całej Europie natomiast wskaźnik zwiększył się o 3%.

Do bardzo dobrego wyniku w Polsce przyczynili się sami rodacy. Polacy bowiem coraz częściej wybierają noclegi w hotelach. Z danych wynika, że o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosła liczba nocujących Polaków, o 4,4% wzrosła ilość nocujących turystów zagranicznych.

W grudniu za cenę pokoju średnio należało zapłacić 65,6 euro (63,7 euro rok wcześniej). Na Słowacji i w Czechach było to ponad 71 euro. Nocleg we Francji to koszt aż 156 euro.

W całej Europie Środkowo-Wschodniej średnia cena pokoju wzrosła w minionym roku o 2,4% wobec roku poprzedniego. Dzięki lepszej frekwencji wskaźnik przychodu przypadającego na jeden pokój wzrósł znacznie, bo aż o 8,8%.
 
Źródło: www.tur-info.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16