Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Grand Hotel - zakosztuj prawdziwego luksusu


Krakowski Grand Hotel – luksusowy i chyba najpiękniejszy hotel w mieście, usytuowany jest w samym centrum Starego Miasta, w odległości zaledwie 50 m od Rynku Głównego.

Obecny wystrój wnętrz Grand Hotelu nawiązuje do najlepszych czasów, kiedy pałac był książęcą siedziba Czartoryskich. Przepyszna zabytkowa architektura połączona jest z najnowocześniejszą infrastrukturą techniczną. Obiekt zaliczany jest do grona hoteli najwyższej, światowej klasy.

Elitarny charakter najelegantszego krakowskiego hotelu, jak również położenie w samym sercu Starego Miasta, doceniają wciąż koronowane głowy państw, szefowie rządów, światowe sławy artyści, pisarze, wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesu i arystokracji.Komfortowe pokoje i luksusowe apartamenty

Hotel Grand posiada sześćdziesiąt dwa komfortowe, indywidualnie zaprojektowane pokoje, w tym dziewięć luksusowych apartamentów. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, posiadają łazienkę z wanną, stałe łącze internetowe, TV-sat, pay-TV, telefon, mini bar, sejf oraz wygodne biurko do pracy. Ich największą, obok wyposażenia, zaletą jest niepowtarzalny wystrój. Każde wnętrze odkrywa przed gośćmi różnorodne architektoniczne detale i ornamenty, które doskonale współgrają ze stylowymi meblami, luksusowymi tkaninami przywodząc na myśl czasy Książąt Czartoryskich. Wygodne i przytulne apartamenty ciepłą atmosferę zawdzięczają przede wszystkim starannie, według indywidualnego projektu dobranemu wyposażeniu oraz luksusowym detalom.. Hotel dysponuje także pokojami oraz udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.Wykwintna gastronomia

Grand Hotel sławny jest też z życia towarzyskiego. Już od ponad wieku skupia elitę towarzyską i intelektualną Krakowa, wabiąc wyrafinowaną kuchnią, profesjonalną, dyskretną obsługą, niezwykłym klimatem zabytkowych wnętrz. Odbywają się tu ekskluzywne bale, przyjęcia dyplomatyczne i rządowe, bankiety, uroczyste kolacje i niezliczone jubileuszowe fety, będące specjalnością podwawelskiego grodu.

Restauracja Grand Hotelu jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych wnętrz Starego Krakowa. Przestronna, nakryta secesyjnym witrażowym dachem, pełna blasku kryształów i lustrzanych odbić, to miejsce, w którym z pewnością zechcą Państwo podejmować swoich Gości. W narożach restauracji wkomponowane są intymne gabinety oraz loże dające możliwość kameralnych spotkań. Restauracja Grand Hotelu to przede wszystkim znakomita kuchnia, czerpiąca z najlepszych tradycji europejskich. Z największą przyjemnością spełniamy nawet najbardziej wyrafinowane życzenia naszych Gości.Piękne zabytkowe wnętrza wypełnione aromatem najlepszej kawy w Krakowie to Vienna Cafe Grand Hotelu. Można w niej z dala od zgiełku miasta przy walcu Straussa choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i całkowicie oddać się przyjemnościom podniebienia. Zapraszamy na znakomite lody różane – według własnej receptury Grand Hotelu, na pyszną kawę oraz przygotowane przez naszego cukiernika serniki, szarlotki i wyśmienite tarty owocowe.

Atmosfera wysublimowanego klubu, znakomite trunki i cygara najlepszych światowych marek, codzienna prasa światowa i lokalna, przyciągają do Cafe Baru Strauss nie tylko Gości hotelu. Wolne chwile spędzają tu artyści, dziennikarze, biznesmeni, tocząc gorące dyskusje przy kieliszku szlachetnego Bourbona, słynnego Calvadosu, czy szklaneczce oryginalnej szkockiej whisky.

Konferencje i szkolenia

Hotel Grand dysponuje profesjonalnym zapleczem konferencyjno biznesowym i rekreacyjnym. Corocznie Grand Hotel organizuje i obsługuje dziesiątki międzynarodowych konferencji, kongresów, sympozjów naukowych. W pałacowe wnętrze znakomicie wpisują się także najrozmaitsze imprezy towarzyszące i okolicznościowe: bale, przyjęcia, wystawy, spektakle i pokazy oraz wiele innych według życzeń i wskazań klientów.Do Państwa dyspozycji oddajemy 8 sal konferencyjno – bankietowych, w tym jedyny w Krakowie Salon Klubowy połączony z prywatnym drink barem i Centrum Biznesowym. Jednorazowo obsługujemy imprezy do 400 osób.

Techniczne wyposażenie konferencyjne:
  • sprzęt prezentacyjny: flipcharty, ekrany, rzutniki pisma, projektor multimedialny, projektor slajdów, telewizor i magnetowid, zestaw DVD, wskaźnik laserowy, kamery

  • sprzęt biurowy: zestawy komputerowe, drukarki, faks, ksero, dostęp do internetu.

  • system tłumaczenia symultanicznego

  • systemy nagłaśniające: nagłośnienie sali, mikrofony, multifol, odtwarzacz CD

  • klimatyzacja, zaciemnienie sal.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego sprzętu. Zapewniamy obsługę techniczną konferencji.

Praca i rekreacja

Grand Hotel zapewnia swoim Gościom luksusowe warunki pracy i wypoczynku.

Styl dawnego pałacu zachowuje zlokalizowana na pierwszym piętrze, zabytkowa Sala Klubowa. Odbywają się tu spotkania dyplomatyczne najwyższej rangi, kameralne konferencje i obiady biznesowe. Do Sali Klubowej przylega mały, zaciszny bar oraz doskonale wyposażone Centrum Biznesowe.

Na gości hotelu czeka Klub Fitness, w którym można skorzystać z siłowni lub odprężyć się w saunie. Klimatyzowana, otoczona lustrami sala do ćwiczeń wyposażona jest w sprzęt niezbędny do podtrzymania dobrej kondycji – atlas, bieżnie, rowerki, hantle, maty.Marka „Grand Hotel” stanowi synonim usług hotelarskich na niespotykanym, luksusowym poziomie.


Hotel Grand został nagrodzony złotą statuetkę Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” jako laureat pierwszej nagrody w kategorii najlepszych usług hotelarskich i gastronomicznych.

Grand Hotel
ul. Sławkowska 5/7
31-014 Kraków
tel. +48 (012) 421 72 55
fax: +48 (012) 421 83 60
e-mail:hotel@grand.pl
www.grand.pl


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16