Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel Leśny Dwór w Sulęczynie - wypoczynek w ciszy w kontakcie z naturą


Do połowy XVIII wieku Sulęczyno należało do rodu Heidensteinów. Z tamtych czasów pochodzi najstarszy zabytek Sulęczyna - kompleks dworski wraz z otaczającym go, również zabytkowym parkiem, w którym swoją siedzibę ma Hotel - Restauracja LEŚNY DWÓR.


Jest to idealne miejsce aby organizować:
  • szkolenie, kurs, konferencję, prezentację;
  • imprezę integracyjną, motywacyjną, ze "szkołą przeżycia" włącznie;
  • bankiet, raut, bal, zabawę, koncert;
  • biesiadę przy ognisku z "chłopskim jadłem" i dziczyzną;
  • kulig, wyprawę wozami drabiniastymi, przelot balonem,

ale nade wszystko przyjechać na wypoczynek w ciszy i spokoju, w bliskim kontakcie z naturą.
Baza noclegowa to 50 miejsc w pokojach 1 i 2 osobowych z łazienkami oraz studiach, składających się z jednej lub dwóch sypialni i pokoju dziennego. Wszystkie pokoje wyposażono w TV-SAT, studia dodatkowo wyposażone są w lodówki.
Restauracja hotelowa, znajdująca się w osobnym, zbudowanym na miejscu dworskich stajni, budynku pomieścićmoże 70 osób, z czego 56 osób w sali głównej i 14 osób w przylegającym do niejgabinecie myśliwskim. Restauracja zapewnia pełaną obsługę gastronomiczną, której podstawą jest dobra polska kuchnia, dziczyzna oraz szne ryby.
W przypadku bankietowego lub weselnego ustawienia stołówliczba gości, którym zarówno komfort biesiady jak swoboda w tańcach i swawolach musi zostać dostatecznie zabezpieczona, maleje do około 50 osób. Istnieje możliwość podziału sali głównej na dwie części specjalną rozsuwana ścianą o bardzo dobrej dźwiękochłonności.

Drink-bar, sąsiadujący z główną salą restauracyjną,
pomieścić może do 25 osób, częściowo na wysokich stołkach bezpośrednio przy barze. Z ukrytych głośników sączy się delikatna, jazzowo-bluesowa muzyka, która z uwagi na organizowane przez "Leśny Dwór" coroczne festiwale jazzowe jest gatunkiem szczególnie chętnie przez gości słuchanym.
Leśny Dwór dysponuje dwiema salami konferencyjnymi, z których jedna znajduje się w zaadaptowanej do tego celu XVIII-wiecznej stodole z niezwykle ciekawym, charakterystycznym wnętrzem z oryginalnym układem drewnianych filarów i belek stropowych.

Leśny Dwór dysponuje naturalnym zapleczem rekreacyjnym w postaci 3 hektarów zabytkowego parku z wyznaczonymi i zagospodarowanymi miejscami do biesiad i imprez plenerowych, grillami, parkowym stołem do tenisa stołowego i stolikiem szachowym. Poza tym w parku zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci i ziemny kort tenisowy o czerwonej nawierzchni. Nad brzegiem jeziora znajduje się niewielka piaszczysta plaża oraz wysuwający się na 30 metrów od brzegu pomost z przycumowanym do niego sprzętem pływającym (łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne). Do dyspozycji gości jest także 20 rowerów górskich i turystycznych. Dla amatorów jazd konnych: konie i bryczki.Hotel-Restauracja "Leśny Dwór"
ul. Żeromskiego 15
83-320 Sulęczyno
tel: (058) 684-40-60
fax: (058) 684-47-36
tel/fax: (058) 684-42-30
www.lesnydwor.pl
e-mail: biuro@lesnydwor.pl

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16