Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

XVI wieczny Hotel Wawel w Krakowie zapraszaHotel Wawel zlokalizowany jest w historycznym centrum Krakowa, dawnej stolicy Polski przy "Drodze Królewskiej", w pobliżu najważniejszych atrakcji miasta.


Na początku XIX wieku znany był jako zajazd "Pod Czarnym Orłem" Małgorzaty i Antoniego Hodurkiewiczów. Po pożarze w 1850 roku odbudowany został przez nową właścicielkę Katarzynę Romerową i przemianowany na Hotel Narodowy. Tak trwał przez całe lata do początku XX wieku.


Z secesyjnej dekoracji hotelu pozostał do dziś szklany daszek nad wejściem do holu recepcji, schody z żelazną balustradą i kilka pomniejszych szczegółów dawnego wystroju.

Od 1995 roku hotel będący prywatną własnością kontynuuje tradycje dawnego zajazdu. Gwarantuje fachową, dyskretną i szybką obsługę oraz niezapomnianą domową atmosferę.Doskonała lokalizacja hotelu sprawia, że zaledwie w kilka minut możecie się Państwo znaleźć na Rynku Głównym, wśród gotyckich i barokowych kościołów, muzeów, w Zamku Królewskim i na żydowskim Kazimierzu, odwiedzić mnóstwo kawiarni, pubów, restauracji i sklepów.


W swych kameralnych, o secesyjnym wystroju, wnętrzach może przyjąć równocześnie 90 osób w pokojach typu LUX oraz pokojach 1, 2, 3 - osobowych komfortowo wyposażonych (niektóre z klimatyzacją).

Cennik

Pokój 1-os. z łazienką260 zł
Pokój 2-os. z łazienką380 zł
Pokój 3-os. z łazienką450 zł
Pokój 2-os. LUX z klimatyzacją520 - 540 zł
"Studio" 3-os. z klimatyzacją580 zł
Dostawka dla 1-os. 90 zł
śniadanie jest wliczone w cenę pokoju.

Polecamy hotelową restaurację z kuchnią polską i węgierską oraz drink-bar. Wszystkim naszym gościom stwarzamy domową atmosferę pobytu zapewniając wszelką pomoc w realizowaniu planów związanych z pobytem w Krakowie.

Personel hotelu gwarantuje wszystkim gościom miłą i profesjonalną obsługę.

A po całodziennym zwiedzaniu miasta i okolic lub spotkaniach biznesowych chcąc podarować Państwu odrobinę luksusu zapraszamy do korzystania z nowoczesnego zaplecza wellness, które oferuje zabiegi wodne (jacuzzi, deszcz wrażeń) i relaksujące (łaźnia parowa) dla ciała i umysłu dając zastrzyk pozytywnej energii wśród unoszących się woni aromatycznych olejków i łagodnej kojącej muzyki.


Hotel Wawel
ul. Poselska 22
31-002 Kraków
tel: (012) 42 41 300
fax: (012) 42 41 333

www.hotelwawel.pl
e-mail: hotel@wawel-tourist.com.pl


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16