Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel Senacki w Krakowie - miejsce dla strudzonych podróżą


Komfortowe pokoje

Z radością powitamy wszystkich miłych Gości, strudzonych podróżą, spragnionych dobrego jadła i napitku. Każdy będzie się czuć gościem wyjątkowym dzięki serdecznej i dyskretnej opiece całego personelu. W kameralnych i wygodnych pomieszczeniach zapewnimy odpoczynek po trudach wielogodzinnych konferencji i spotkań, po wyczerpującym zwiedzaniu zabytków Starego Krakowa.

Na trzech kondygnacjach i poddaszu czeka na gości 20 pokoi jedno- i dwuosobowych, w tym dwa pokoje LUX. Wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem lub wanną, telefon, TV-SAT, bezpłatny dostęp do kanałów DVD i Internetu, mini-bary.

Z okien pokoi hotelowych od strony ulicy Grodzkiej roztacza się imponujący widok na monumentalną barokową świątynię p.w. św. Piotra i Pawła z XVII wieku oraz na stojący obok XI-wieczny kościół św. Andrzeja, jeden z najstarszych kościołów w Krakowie. Okna pokoi w oficynie wychodzą na historyczne budowle, należące dawniej do kanoników kapituły wawelskiej oraz na Kopiec Kościuszki.

Szkolenia i sale konferencyjne

Zapraszamy przedstawicieli polskich firm, kadrę zarządzającą i pracowników do korzystania z udogodnień hotelu, pozwalających na organizację służbowych spotkań, kameralnych szkoleń i konferencji, posiedzeń zarządu, mitingów biznesowych. Zarówno Sala Kolumnowa jak i sale w podziemiach hotelu zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, projekcyjny i nagłaśniający. Zapewniamy profesjonalną obsługę, dogodne warunki współpracy, organizację i koordynację wydarzeń specjalnych. W ramach dodatkowych usług proponujemy filmowanie przebiegu spotkań i zdjęcia pamiątkowe. Realizację konkretnych zamówień opieramy przede wszystkim na wymaganiach i sugestiach organizatorów.

Dla grup szkoleniowo-konferencyjnych zakwaterowanych w Hotelu Senackim przewidujemy atrakcyjne warunki cenowe wynajmu sal i sprzętu, wyżywienia, atrakcji dodatkowych. Dla grup powyżej 35 osób rezerwujemy dodatkowe miejsca noclegowe w sąsiednich hotelach oraz sale w obrębie Starego Miasta.

Gastronomia

Kraków jak magnes przyciąga turystów. Mówi się o nim „miasto żywych kamieni”, bo jest świadectwem tysiącletnich dziejów Polski. Hotel Senacki jest częścią starych murów, ale i restauratorskich tradycji. W jego podziemiach kupcy średniowieczni przechowywali beczki z winem, piwem i miodem królewskim. Według najstarszej legendy smok wawelski gasił swoje pragnienie wodą z Wisły. Naszą misją jest być przystanią na Królewskim Szlaku, gaszącą pragnienie komfortu, spokoju, dobrego smaku. Zapraszamy do Restauracji Senackiej, która mieści się w Sali Kolumnowej. Tutaj Szef Kuchni serwuje przysmaki kuchni staropolskiej i europejskiej. Polecamy światowe trunki oraz wina renomowanych winnic Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Nowego Świata.

Piwnice hotelu — dawne kramy handlowe — znajdują się na poziomie średniowiecznej ulicy. W pięciu salach: Piwnej, Barokowej, Kramowej, Portalowej, Łokietka urządzono luksusową kawiarnię i pub. Tu można skryć się przed letnim upałem, posłuchać dobrej muzyki przy kuflu piwa i w gronie przyjaciół spędzić mile czas. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny, co pozwala na organizację kameralnych spotkań oraz różnych imprez kulturalnych. Gości hotelowych zapraszamy przed udaniem się na spoczynek na szklaneczkę szlachetnego trunku.


Hotel Senacki
31-001 Kraków
ul. Grodzka 51
Tel: (012) 421 11 61
Fax: (012) 422 79 34
e-mail:recepcja@senacki.krakow.pl
www.senacki.krakow.pl

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16