Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Hotel Krasicki - najlepszym hotelem na świecie


Hotel "Krasicki" z Lidzbarka Warmińskiego został laureatem światowej nagrody hotelarskiej. Uzyskał główne nagrody w kategorii "Architektura i design" w konkursie światowego stowarzyszenia hoteli - International Best Hotel Awards.

Podczas uroczystej gali International Best Hotel Awards, która odbyła się w hotelu Savoy w Londynie, przyznano nagrody najlepszym hotelom na świecie. W tym roku mamy prawdziwe powody do dumy - Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim zwyciężył w kategorii „Best New Hotel Construction & Design” w każdym z kolejnych etapów konkursu. Zdobył nagrodę dla najlepszego obiektu w Polsce, Europie i na świecie, pokonując około kilkuset konkurentów ze wszystkich kontynentów!

fot: www.hotelkrasicki.pl

Hotel Krasicki urządzony w XIV-wiecznych wnętrzach, działa zaledwie od maja 2011 roku, a już otrzymał wiele prestiżowych nagród (Luksusowa Marka Roku 2011, Wydarzenie Roku 2011 w kategorii Inwestycja Roku) i nominacji (do nagrody Hotel z Pomysłem oraz w Plebiscycie Hotel Roku 2012 w kategorii Premiera). Ta jednak jest wyjątkowa – stawia go w gronie najlepszych i najpiękniejszych hoteli na świecie.

W ramach konkursu International Best Hotel Awards od 18 lat wyróżnia się najlepsze obiekty na całym świecie. W pierwszym etapie wyłaniani są zwycięzcy poszczególnych krajów, następnie regionów i ostatecznie wybierany jest najlepszy hotel na świecie w każdej z 13. kategorii, m.in. Najlepszy Hotel, Najlepszy Mały Hotel, Najlepszy Hotel Konferencyjny, Najlepszy Hotelowy Marketing czy Najlepsza Hotelowa Strona Internetowa.

"W kategorii światowej w finale oprócz nas znalazły się hotele z Dubaju, Indonezji czy Islandii. Wygraliśmy niemal jednogłośnie. To dla nas wielki prestiż i wielka reklama na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. To sukces, na jaki nie liczyliśmy - powiedział PAP Andrzej Dowgiałło, współwłaściciel hotelu - Jury dopytywało, jacy światowi designerzy urządzali nam ten hotel. Byli zdumieni, że to lokalni architekci"– przyznał z dumą.

Wspaniały obiekt powstał na niszczejących od wielu lat budynkach Przedzamcza Zamku Biskupów Warmińskich. Andrzej Dowgiałło – miłośnik obiektów historycznych, zdecydował się na przywrócenie temu miejscu jego dawnego blasku. Do współpracy zaprosił świetny zespół architektów z Olsztyna – Katarzynę i Grzegorza Dżus, prowadzących pracownię DżusGK Architekci. To oni przygotowali projekt, nadzorowali jego realizację i byli odpowiedzialni za wystrój wnętrz.

Ścisła współpraca z wojewódzkim konserwatorem zabytków pozwoliła zachować wyjątkowy charakter tego miejsca i daje możliwość obcowania z prawie 700-letnią historią. Aranżacja pokoi, Centrum Wellness, SPA i Biblioteki zapiera dech w piersiach. Przeszłość splata się ze współczesnością w zachwycający sposób.

Dowgiałło podkreślił, że firmy wykonawcze i podwykonawcze, które pracowały przy budowie i urządzaniu projektu także funkcjonują na lokalnym rynku. Inwestycja kosztowała 60 mln zł, z czego 15 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Hotel Krasicki jest jedynym nagrodzonym polskim hotelem w konkursie International Best Hotel Awards. Przed laty startował w nim hotel z Poznania, jednak nie zdobył nagrody.

Krasicki, oprócz świadczenia usług typowych dla branży hotelarskiej, zajmuje się również mecenatem sztuki i działalnością kulturalną. Nawiązuje przy tym do tradycji dworskich i spuścizny pozostawionej przez Biskupów Warmińskich – jednych z najważniejszych postaci na politycznej arenie międzynarodowej.

Celebrowanie imienin Ignacego Krasickiego, współorganizacji międzynarodowych festiwali kulinarnych, cykl „Sztuka Kultury”, to tylko kilka z wielu przykładów działalności tego wspaniałego obiektu.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16