Hotels in PolandHoteleMotelePensjonatyDomy wczasowePałaceRezydencjeZajazdyZamkiPolish Hotels

Focus Hotels otworzył kolejny obiekt Premium i rusza na podbój rynków zagranicznych


4-gwiazdkowy Focus Hotel Premium Gdańsk, który powstawał w ramach prestiżowej inwestycji – Galeria Metropolia, przyjął wraz z początkiem czerwca pierwszych gości. Jednocześnie sieć rozpoczyna intensywne działania związane z ekspansją hoteli na rynki Niemiec, Białorusi oraz Ukrainy. Celem działań spółki Focus Hotels, jest zbudowanie dużej i transparentnej firmy, która stanie się liderem zarządzania hotelami na rynku.

Focus Hotel Premium Gdańsk

Focus Hotel Premium Gdańsk to obiekt zarządzany przez polską sieć Focus Hotels, należącą do Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Hotel mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i jest częścią rozległej inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W jej ramach powstaje również nowoczesny obiekt handlowy – Galeria Metropolia.
 
4-gwiazdkowy hotel w standardzie Premium oferuje 116 przestronnie i nowocześnie wyposażone pokoje w trzech standardach na siedmiu kondygnacjach. Obiekt dysponuje także nowoczesną przestrzenią konferencyjną o powierzchni aż 720 m2 - największą tego typu w Gdańsku. Centrum konferencyjne wyposażone jest w nowoczesny sprzęt multimedialny, nagłośnienie oraz system mobilnych ścian, które umożliwiają różne aranżacje powierzchni.
 
 
Jesteśmy zadowoleni, że całość prac związanych z budową oraz finalne przygotowania hotelu  przebiegły zgodnie z planem. Wraz z początkiem czerwca obsłużyliśmy już naszych pierwszych Gości, którzy bardzo chwalili sobie pobyt w naszym obiekcie Premium. Dzięki dobrze wykonanej pracy Centralnego Biura Sprzedaży w czasie pre-openingu nie martwimy się o obłożenie w nadchodzących miesiącach – mówi Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.
 
Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój zostanie wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, płaski telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.
 
Plany sieci Focus Hotels

W ramach sieci Focus Hotels, spółka będzie intensywnie rozwijać dwie marki: Focus – brand dla hoteli ekonomicznych oraz Focus Premium, czyli hotele o standardzie 4-gwiazdkowym. W obu przypadkach firma stawiać będzie na rozwój w oparciu o model elastycznej dzierżawy.

To, co odróżnia Focus Hotels od większości sieci, to model biznesowy oparty o dzierżawę, który oferujemy inwestorom i właścicielom już działających hoteli. W tym modelu cała odpowiedzialność za wyniki obiektu spoczywa na nas. Inwestorzy mają zatem zapewniony swój zwrot z poniesionych inwestycji w stałym regularnym czynszu. To rozwiązanie, które w naszej ocenie jest znacznie korzystniejsze od franczyzy – tłumaczy Łukasz Płoszyński.

Równolegle do rozwoju w Polsce, sieć Focus Hotels planuje ekspansję w Niemczech oraz na Białorusi i Ukrainie. Wraz z początkiem września 2016 roku spółka uruchomi dział rozwoju na terenie Niemiec, natomiast pierwsze obiecujące spotkania w sprawie nowych obiektów, przedstawiciele firmy mają już za sobą. Focus Hotels rozważa również rozwój na Białorusi i Ukrainie, gdzie także trwają rozmowy w sprawie dzierżawy działających tam już hoteli.

W tej chwili interesują nas głównie miasta we wschodnich landach, na czele z Berlinem, od którego chcemy zacząć. Pod uwagę bierzemy także Lipsk, Drezno i Rostok. U naszych zachodnich sąsiadów model dzierżawy obiektów jest o wiele bardziej powszechny niż w Polsce i idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci – dodaje Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /include/adnet_bbelements_code_scripts.php on line 16